Firma Tempcold oferuje Państwu specjalistyczne, wysokowydajne systemy wody lodowej marki Innova wykorzystujące wodę lub glikol jako nośnik ciepła w systemach klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Agregaty do schładzania cieczy marki INNOVA

Głównym elementem systemów wody lodowej są agregaty do schładzania cieczy (ang. chiller). To kompaktowe urządzenia chłodnicze do hal produkcyjnych, biurowców i innych obiektów – w wariantach do montowania na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Jedną z ważnych zalet tych nowoczesnych funkcjonalnych urządzeń jest to, że potrzebują niewielką ilość czynnika chłodniczego w układzie.

Agregaty posiadają zintegrowane moduły hydrauliczne bądź wolnostojące składające się z pomp obiegowych oraz zbiorników buforowych. Zależnie od zapotrzebowania i końcowego zastosowania proponujemy urządzenia ze skraplaczem powietrznym lub wodnym zintegrowanym bądź zdalnym.

Firma Tempcold oferujemy agregaty w następujących wersjach:

  • chłodzących,
  • grzewczo-chłodzące (pompy ciepła),
  • z wentylatorami osiowymi,
  • z wentylatorami promieniowymi o wysokim sprężu dyspozycyjnym.

Do Państwa dyspozycji oddajemy również szeroką gamę elementów wyposażenia dodatkowego pozwalającego na dostosowanie urządzenia do potrzeb i wymagań systemu wody lodowej w danej firmie.

Większość agregatów to urządzenia z tzw. freecoolingiem, co wpływa na znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych instalacji w obiektach, w których wymagane jest chłodzenie nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Agregaty do schładzania cieczy INNOVA (ang. chiller) wykorzystywane są między innymi w:

  • instalacjach klimatyzacji komfortu w budynkach komercyjnych,
  • przemysłowych instalacjach chłodzenia wody technologicznej w procesach technologicznych, w tym w serwerowniach i pomieszczeniach technicznych,
  • przemysłowych instalacjach chłodniczych – w przemyśle spożywczym, w przetwórstwie tworzyw sztucznych, przemyśle farmaceutycznym, górniczym i innych,
  • układach chłodzenia laserów, rezonansów i tomografów komputerowych,
  • systemach klimatyzacji precyzyjnej (w serwerowniach, pomieszczeniach technicznych, data center).

Więcej o systemach wody lodowej pod numerem tel.: +48 666 810 285

Zapraszamy

Agregaty chłodzone powietrzem

Agregaty chłodzone wodą