Jednostki zewnętrzne

VRF Innova to system przeznaczony do klimatyzacji budynków wielkokubaturowych. Doskonale sprawdza się zarówno w obiektach biurowych, hotelowych, ale także w budynkach produkcyjnych, komercyjnych i magazynowych. Jego główną cechą jest wysoka sprawność systemu zarówno dla chłodzenia, jak i ogrzewania. Agregaty zewnętrzne korzystają z powietrza otoczenia jako dolnego źródła ciepła dla układu. Technologia dystrybucji chłodu i ciepła oparta jest o system zmiennego przepływu czynnika chłodniczego w instalacji. Zawansowana automatyka sterująca pozwala precyzyjne dostosować wydajność układu do zapotrzebowania na energię w poszczególnych pomieszczeniach budynku. Kompaktowe, ujednolicone wymiary jednostek zewnętrznych, doskonale komponują się z budynkiem, zachowując jego estetykę. 

Jednostki wewnętrzne

Nawiew w zakresie 360º w jednostkach kasetonowych to doskonałe rozprowadzenia powietrza. Wysoki spręż jednostek kanałowych pozwala na rozbudowę sieci kanałów powietrznych oraz możliwość zastosowania dowolnych elementów nawiewnych. Dzięki kompaktowym wymiarom jednostki wewnętrznej kanałowej i kasetonowej możliwy jest montaż nawet w niewielkiej przestrzeni sufitu podwieszanego. Cicha praca jednostek wewnętrznych gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Systemy sterowania

Systemy sterowania dają możliwość sterowania układem VRF Innova zarówno indywidualnie, jak i grupowo oraz zdalnie. Wszystkie jednostki wewnętrzne w standardzie dostarczane są wraz z pilotami bezprzewodowymi (wyjątek jednostki kanałowe, które dostarczane są wraz ze sterownikami przewodowymi). Jednym klasycznym sterownikiem przewodowym można sterować pracą do 16 jednostek wewnętrznych w obrębie jednego systemu i pomieszczenia. Rozbudowane sterowniki centralne dają możliwość sterowania grupowego nawet do 255 jednostkami wewnętrznymi. Poza klasycznym miejscowym sterowaniem, system umożliwia pełną kontrolę poprzez zastosowanie systemu BMS realizowanego przez bramki: Modbus, BACnet, KNX, oraz moduł Wi-fi o nazwie G-CLOUD, który daje możliwość sterowania pracą systemu z poziomu smartfona. Systemy można ponadto doposażyć w system rozliczania zużytej energii elektrycznej.

Bogaty wybór sterowników oraz szereg dostępnych opcji sterowania sprawiają, że użytkownik w pełni może kontrolować cały system tak, aby jego eksploatacja była maksymalnie ekonomiczna oraz gwarantowała komfort użytkowania.

Więcej o systemach VRF pod numerem tel.: +48 666 834 279  

Zapraszamy